Chcete jíst zdravě? Moderní technologie vám pomůže!

Kamkoliv se dnes podíváme, vidíme, že téměř každá stránka našeho života je v zajetí informační technologie. Jak nám mohou nové mobilní aplikace pomoci žít a jíst zdravěji?

Existuje několik aplikací na hubnutí, které jsou spojeny s fitness a pravidelným joggingem. Ale co dělat, když nemáte na sportování čas? V takovém případě by se vám mohl hodit program Eat Fit Free (IOSAndroid). Na základě výpočtů odhaduje vaši denní kalorickou potřebu a zároveň nabídne několik dietních plánů. Jakmile si nějaký plán zvolíte, sestaví vám vhodné denní menu. Kromě toho si budete moci každý pokrm zobrazit a podívat se na jeho složení a recept. Tato aplikace také rozesílá automatická upozornění na správný čas k jídlu a nutnost dodržovat pitný režim. Aplikace byla vytvořena pro zaneprázdněné lidi, kterým na základě jejich denního menu dokáže vytvořit i nákupní seznam. Její nevýhodou jsou ovšem reklamy a placené diety. 

První aplikace vás zavede do obchodu, ale co dál? Tady vám může být nápomocná jednoduchá, ale velmi popisná aplikace s názvem Food Additives (IOSAndroid), v níž najdete seznam všech známých potravinářských přídatných látek (takzvaná éčka – kód E). Tento program má mimořádně užitečnou vlastnost – dokáže identifikovat doplňkovou látku podle jejího názvu. Řada výrobců totiž začala uvádět na obalech místo písmene E názvy chemických látek proto, aby zákazníky množství „éček“ neodrazovalo. Díky Food additives jsem například zjistil, že chléb, který obvykle kupuji, obsahuje konzervační prostředek, který je považován za podezřelý a který může způsobit alergie, ale v EU je povolen. Aplikace obsahuje také podrobný popis každé přídatné látky. Celkově je tedy velmi pohodlná. Jedinou stinnou stránkou jsou reklamy a trochu pomalá odezva na dotek tlačítka pro požadovaná aditiva.                    

Aplikace My Diet Diary (IOSAndroid) byla vytvořena pro ty, kteří chtějí inovativní informační technologie infiltrovat do svého života ještě hlouběji. Umožní vám přizpůsobit si váš hubnoucí program nebo program udržení váhy, odhadnout správnou úroveň fyzické aktivity, jako jsou typy cvičení a jejich vliv na vaši hmotnost, a vypočítat váš denní příjem kalorií. Kromě možností, které jsou poměrně v podobných aplikacích běžné, usnadňuje My Diet Diary získat informace o jídle, které konzumujete, tím, že dokáže naskenovat čárový kód výrobku. Program automaticky analyzuje typ potravin a jejich nutriční hodnotu.             

Pokročilé IT mágy asi potěší aplikace s názvem Lark (IOS, Android). Od podobných aplikací se zásadně neliší – umí vypočítat příjem a výdej kalorií, sestavit plán pro příjem pitné vody a spánek –, ale má i několik zdokonalených funkcí. S programem můžete sami komunikovat a on vám bude podávat zprávy o vašem zdravotním stavu, poskytovat rady a zvyšovat vaši motivaci. Kromě toho je možné komunikovat s touto aplikací pomocí inteligentních hodinek od předních výrobců. K tomu, abyste našli jídlo, které jste snědli k obědu, vám stačí chvilka. Jediné, co musíte udělat, je komunikovat s „larkem“ a svým hlasem mu poskytnout všechny potřebné informace.

Support us!

All your donations will be used to pay the magazine’s journalists and to support the ongoing costs of maintaining the site.

 

paypal smart payment button for simple membership

Share this post

Interested in co-operating with us?

We are open to co-operation from writers and businesses alike. You can reach us on our email at cooperations@youthtimemag.com/magazine@youthtimemag.com and we will get back to you as quick as we can.

Where to next?

I Sardinky Mají Hlasovací Právo

Proč musíme počítat s opicemi a virem chřipky, kdy je vliv lidstva na přírodu nepříznivý a kdy je naopak vyžadován, kdo jsou «nelidé» - to vše prozradil posluchačům francouzský antropolog…

Co se stalo s literaturou?

Ústředním záměrem literatury dneška je šokovat. Ohromit. Zabavit na pár hodin. Nic víc. Nic trvalého, nic nadčasového, a zejména nic, co by stálo za řeč. Vyprázdněná šeď, kdekým chrlená s…

Jak (ne)chápat feminismus

O feminismu se v poslední době hovoří hodně. Stále více lidí se také dovídá o nerovnosti mezi pohlavími. Mnoho slavných lidí, příkladně Emma Watsonová (vzor mnoha dívek a slavná herečka),…

Začíná konečně skleněný strop praskat?

Robin Wrightová, herečka a v současnosti nejpopulárnější představitelka v seriálu Dům z karet (House of Cards), se nedávno veřejně rozhovořila o překážkách, které její herecké kariéře stály v cestě. Coby…